Neodyum Mıknatısla Kendin Yap

Mıknatısların buzdolabınızı daha kullanışlı hale getirdiğini biliyor muydunuz? Hayır, burada düşündüğünüz gibi, buzdolabının kapağında kullanılan mıknatıslardan bahsetmiyoruz. Mıknatıs kullanarak, buzdolabınızı nasıl daha geniş bir hale getirebilirsiniz ondan bahsedeceğiz.

Alan Tasarrufu Sağlar

Genel olarak buzdolapları mutfağa yerleştirilir. Ve pek çok kullanıcı, ufak bir parça ile buzdolabını genişletebileceğinden habersizdir. İhtiyacınız olan tahta kalemi, bant, mıknatıs ve konserve kapağı benzeri bir materyaldir.

İhtiyacınız olan malzemeleri internetten rahatlıkla temin edebilirsiniz. Dikkat etmeniz gereken en önemli nokta, konserve kapağı ya da benzer kullanacağınız malzemenin çapının yüksekliğinden daha büyük olması gerektiğidir. Kullanacağınız mıknatısın ise N35 sınıfı ve üstü Neodyum mıknatıs olması daha kullanışlı olacaktır. Dikkat etmeniz gereken bir diğer nokta ise mıknatıs çapının, kullanacağınız konserve kapağı kadar büyük olmamasıdır. Çünkü, kapakları buzdolabından çıkarabilmek için birazcık boşluğa ihtiyacınız olacaktır. En fazla iki tane teneke kapağı kullanmanız yeterli olur.

Şimdi, kendin yap projesini nasıl hayata geçireceğinizden bahsedelim.

Öncelikle mıknatısı, teneke kapağının ya da yerine kullandığınız malzemenin arkasına yerleştirin. İşlemi yaparken çok dikkatli olmanızı öneriyoruz. Özellikle Neodyum mıknatısı ilk kez kullanıyorsanız, Neodyum mıknatıslar son derece güçlüdürler ve tehlikeli olabilirler. Bu yüzden özellikle N35 Neodyum mıknatıs almanızı öneriyoruz. N35 sınıfı mıknatıs, yaptığınız ürünleri buzdolabınıza tutturmak için yeterli güce sahiptir.

Kullandığınız mıknatısları kaplayın.

Kullanacağınız Neodyum mıknatıs, nikel kaplama olacaktır. Nikel kaplama ise buzdolabınızı çizebilir, kolaylıkla zarar verebilir. Hem mıknatısı hem de buzdolabınızı korumak için kullandığınız mıknatısları kaplamanızı tavsiye ediyoruz.

Ve son olarak, ortaya çıkardığınız ürünleri, magnetli buzdolabı kutucuklarını isimlendirmek ya da işaretlemek isteyebilirsiniz. Örneğin, baharatlık olarak kullanmayı düşünüyorsanız üzerlerine baharat isimlerini yazabilirsiniz. Böylece kullanım esnasında, hangi kutucuğun içerisinde hangi baharat vardı diye düşünmenize gerek kalmaz. İşaretleme için tahta kalemi kullanabilir, değişiklik yapmak istediğiniz zaman kolaylıkla ıslak mendil ya da alkolle silebilirsiniz.

İşaretleme yapmanın bir diğer yolu ise etiket üzerine yazıp, etiketleri üretmiş olduğunuz kutucuklara yapıştırmaktır. Ancak siyah bir tahta kalemiyle yazı, beyaz etiketten çok daha estetik durabilir.

Mıknatısları kullanarak yapabileceğiniz çok sayıda kendin yap ürünü bulabilirsiniz. Ürünlerin çok büyük bir kısmı hayatınızı kolaylaştıracak türdendir. İnternette kolaylıkla yapımlarına ya da gerekli olan malzemelere ulaşabileceğiniz kendin yap projeleri ile ilgili, zaman zaman bloğumuzda da bilgiler paylaşmaya devam edeceğiz.

Benzer Ürünler

Menü