Magnetlerin Su Sayaçlarını Durdurduğunu Biliyor muydunuz?

Mıknatıslar, güçlü çekim kuvvetlerine sahiplerdir ve elektrik sayacı, su sayacı gibi hassas cihazlara zarar verebilirler. Özellikle Neodimyum mıknatıs kullanmanız gerekiyorsa, herhangi bir sayaçtan ya da manyetik alandan olumsuz etkilenebilecek herhangi bir cihazdan uzakta çalışmanızı tavsiye ediyoruz.

Mıknatıs denince pek çok kişinin aklına, görüntüsü demire benzeyen ferrit mıknatıslar gelir. Oysa sektörel anlamda, kullanım açısından bakıldığında en çok tercih edilen mıknatıs Neodimyum mıknatıstır. Mıknatıslar sadece endüstriyel sektörlerde kullanılmazlar. İnternetten ufak bir araştırmayla, mıknatıslarla yapabileceğiniz çok kolay küçük ev gereçlerine ya da yardımcı ekipmanlara ulaşabilirsiniz. Yani mıknatıslarla evinizde de çalışabilirsiniz.

Evinizde Neodimyum Mıknatıs Kullanarak Mucizeler Yaratın

Şu ana kadar bilinen en güçlü mıknatıs Neodimyum mıknatıstır. Ve evinizde yapılabilecek basit eşyalar için bile bu mıknatısın kullanımı tercih edilir. Özellikle evinizde mıknatısla çalışmanız gerektiğinde, çevrenizde bulunan cihazlara dikkat etmeniz gerekir.

Evinizde mıknatıs kullanarak, kendinizin yapabileceği bir materyal buldunuz. Peki, bu materyali yapabilmek için ihtiyacınız olan malzemeleri nereden temin edebilirsiniz? İnternet, malzeme temini için en rahat kanaldır. İnternet sitelerinde ihtiyacınız olan malzemeleri kolaylıkla ve uygun fiyata bulabilirsiniz. Evinizde kullanım için büyük ebatlarda, özel kesim mıknatıslara ihtiyacınız olmayacağı için, mıknatıs üreticilerinden destek almanıza gerek yoktur.

Mıknatısları kullanarak, evinizde, kendinizin üretebileceği, hayatınızı kolaylaştırabilecek küçük eşyalar ile ilgili bloğumuzda yer alan kendin yap projelerini okuyarak da bilgi edinebilirsiniz. Örneğin; teneke kapağı benzeri bir materyal, kalem ve mıknatıs ile buzdolabınızın üzerine yapıştırabileceğiniz baharatlıklar yapabilirsiniz. Bu ürün ve çok daha fazlası için bloğumuzu takip etmeye devam edin.

Mıknatıslar daha çok kuru sayaçları etkilerler, artık günümüzde evlerde kullanılan sayaçların çoğunun çalışma prensibi kuru sayaçlarınkinden farklıdır. Bu nedenle eskisi gibi, evinizde mıknatısla bir şey yaparken endişelenmeniz gerekmez. Ancak yine de tedbirli olmakta ve etrafta bulunan cihazları kontrol etmekte, mıknatıstan, manyetik alandan etkilenebilecek bir cihaz var ise ortamdan uzaklaştırmakta fayda vardır.

Evinizde çalışırken dikkat etmenizi tavsiye edeceğimiz bir başka nokta ise, satın alacağınız mıknatısın sınıfıdır. Evde ufak tefek araç gereçler yapmak için çok yüksek güce sahip bir mıknatısa ihtiyacınız olmayacaktır. N35 sınıfı Neodimyum mıknatıs, işinizi kolaylıkla görebilir. Daha üst sınıfı bir mıknatısla çalışmayı tercih etmeniz durumunda, sahip olacağı yüksek manyetik alan, yüksek çekim gücü nedeniyle kazaya neden olma ihtimali çok daha yüksek olacaktır.

Benzer Ürünler

Menü