Mıknatısların Günlük Hayatımızdaki Yeri

Hayatımızda mıknatısı her yerde bulabiliriz. Ancak çoğu zaman, farkında olmadan, günlük hayatımızda kullandığımız mıknatısları işimiz bittiğinde çöpe atıyoruz.

Bu yazımızda Neodimyum mıknatısların farklı kullanımları ile ilgili bilgiler vermeye çalışacağız.

Tornavidayla Vidayı Tutturmak Son Derece Kolay

Tamirat yaparken pek çoğumuzun hiç sevmediği bir durumdur, tornavidayı vidaya tutturmaya çalışmak. Oysa Neodimyum mıknatıs sayesinde, tornavidaya vidayı son derece kolay tutturabilirsiniz. Tornavidanın ucunda bulunan Neodimyum mıknatıs sayesinde, vida kendiliğinden tornavidaya yapışacaktır.

Daha Düzenli Çalışma Masasına Sahip Olun

Çalışma masasının etrafındaki kablolar, çoğu zaman dolanıp can sıkıcı bir hâl alabiliyorlar. Oysa Neodimyum mıknatıslar sayesinde, çalışma masanızın etrafındaki kabloları kolayca organize edebilirsiniz. Yapışkanlı küçük mıknatısları kullanarak, kabloları istediğiniz gibi organize edebilirsiniz.

Bozuk Para Boyutunda Bir Mıknatıs

Küçük bir mıknatıs alın ve cebinize atın. Anahtarlarınızı taşımanın ne kadar kolay olduğuna inanamayacaksınız. Sadece anahtarlarınızı taşımak için değil, aklınıza gelemeyecek daha başka pek çok şey için bu yöntemi kullanabilirsiniz.

Eşyalarınızı Duvara Sabitleyin

Dikey, uzun bir şekilde mıknatıs kestirip duvarınıza monte ederek, istediğiniz eşyalarınızı buraya tutturabilir ve yerden çok büyük ölçüde tasarruf edebilirsiniz. Aynı zamanda bu şekilde dekorasyon için de farklı şeyler ortaya çıkarabilir, değişik fikirler üretebilirsiniz.

Örneğin; el aletlerinizi organize etmek için bu şekilde bir plaka kullanabilir ya da mutfakta bıçaklarınızı organize etmek için benzer bir plaka kullanabilirsiniz. Diğer bir kullanım şeklide kapı girişinde montlarınızı asmak için olabilir.

Mıknatısları biraz daha ufak kestirerek, örneğin buzdolabına tutturabileceğiniz baharatlıklar yapabilirsiniz. Baharatlıkların yapımı ile ilgili “Neodimyum Mıknatısla Kendin Yap” başlıklı yazımızı okuyabilirsiniz.

Mıknatısları mutfakta aynı zamanda ağzı açık ambalajları paketlemek için de kullanabilirsiniz. Küçük mıknatıslar sayesinde ağzı açık olan ambalajları kapatabilir, ürünlerin bozulmasını önleyebilirsiniz.

Genellikle evlerde anahtarların nereye konacağı bir tartışma konusu olur. Eve girdiğinizde anahtarınızı hemen kapının girişine uzatmak ve sanki sihirli bir değnek varmış gibi anahtarın duvara yapışması çok hoş olmaz mıydı? Duvara monte edeceğiniz ufak bir mıknatıs yardımıyla bunu kolaylıkla gerçekleştirebilirsiniz.

Dikkatli Olun

Evinizde mıknatısları kullanmaya karar verirseniz eğer, mıknatısları sayaçlardan uzak tutmaya özen gösterin. Mıknatıslar sayaçların çalışmasını bozacaktır. Sonrasında büyük sorunlara neden olabilir.

Benzer Ürünler

Menü