Manyetik Seperatör Nedir?

Manyetik seperatör, hammadde içinde ya da üstünde bulunan demir tozu, çekiç, cıvata gibi istenmeyen maddelerin ayrıştırılmasında kullanılan çok güçlü bir ayraçtır. Pek çok sektörde aktif olarak kullanılan manyetik seperatörün birden fazla çeşidi vardır.

Manyetik Seperatör Çeşitleri;

 • Rol Tipi Manyetik Seperatör; özellikle kuru endüstriyel ham maddelerinin zenginleştirilmesinde ve zayıf manyetiklerin ayrıştırılmasında kullanılır. Adından da anlaşılacağı üzere yuvarlak boru şeklindedir. Elektromanyetik seperatörlere göre ekonomik açıdan daha uygun ve teknik açıdan çok daha üstündür.
 • Yarı Manyetik Tamburlu Seperatör; bu seperatörün en çok tercih edilme nedenlerinden birisi çalışılacak alana kolaylıkla monte edilebilir olmasıdır. Ayrıca bu tip seperatörlerde çalışma yapılırken camlı bölmeden çalışmayı gözleme imkânı da vardır. Ham madde içinde her tip irili ufaklı demir metaller güvenle ayrıştırılır.
 • Manyetik Sac Seperatör; üst üste dizilmiş sac tabakalarının birbirinden ayrılması için kullanılır. Ağırlıklı olarak otomotiv, beyaz eşya ve otomasyon sektörlerinde tercih edilir. Düz ya da asimetrik sac tabakalarında kullanılabilir.

Yukarıda belirtilenlerin yanı sıra daha başka seperatör çeşitleri de mevcuttur. Ancak hemen hemen her sektörde tercih edilen bu seperatör çeşitleridir. İhtiyaca göre birden fazla seperatör çeşidi de kullanılabilir. Manyetik seperatör kullanmak size ne gibi avantajlar sağlar? Manyetik Seperatörün artıları nelerdir?

Manyetik Seperatörlerin Avantajları Nelerdir?

 1. Seperatörleri kullanmak için ek iş gücüne gerek yoktur.
 2. Kolay temizlenebilirler.
 3. Hem kullanım hem de bakım maliyetleri açısından son derece uygundurlar.
 4. Manyetik seperatörler ile %100’e yakın bir temizlik elde edilir.
 5. Kullanmaya bağlı cihazlarda bozulma ya da performans düşüklüğü yaşanmaz.
 6. Kullanılmak istenen platforma kolaylıkla bağlanabilirler.
 7. Asit ya da baz özellikte olmadığı sürece, sıvı içerisinde yer alan bütün sistemler için kullanılabilir.
 8. Elektrik kullanımı çok azdır.

İhtiyaç duyduğunuz alan, kullanacağınız yere göre sizin için en uygun manyetik seperatörün tespiti, ürünün üretimi ve tedarik edilmesi ile ilgili olarak sektörün önde gelen manyetik firmalarından danışmanlık hizmeti alabilirsiniz. En doğru firmayı seçebilmek için aceleci davranmamanızı, birden fazla mıknatıs firması ile görüşerek danışmanlık hizmeti almanızı ve fiyat teklifi istemenizi tavsiye ediyoruz.

Daha sonra elinizdeki seçenekler arasından sizin için en uygun olan mıknatıs firmasını seçebilirsiniz.

Benzer Ürünler

Menü