İki Büyük Neodimyum Mıknatısı Birleştirelim

Öncelikle iki tane büyük boy Neodimyum mıknatıs ile çalışmak, sahip oldukları manyetik alan nedeniyle tehlike olacaktır. Bütün güvenlik önlemlerini almanız gerekir.

Güvenlik önlemlerinin yanı sıra birazdan bahsedeceğimiz yöntemle, iki büyük Neodyum mıknatısı biraz daha az tehlikeli bir şekilde bir araya getirmek de mümkün olabilir.

İhtiyacınız olan şeyler; kalın eldivenler, güvenlik tahtası, kilitleme tahtası, büyük kama ve koruyucu gözlük. Eldiven kullanmak, parmaklarınız iki mıknatıs arasında kalırsa zarar görmesini engelleyemez. Ancak elinizdeki eldiven sayesinde iki mıknatısı birbirinden rahatlıkla ayırabilirsiniz. Bu nedenle işlem süresince ne kadar kalın eldiven kullanmış olursanız, kendinizi o kadar güvenceye almış olursunuz.

Kuzey kutbu yukarı gelecek şekilde, mıknatısı tahtaya yerleştirin ve sabitleyin. Alt kısmının yarısına yapıştırılmış metal plakalar olan ahşap bir plaka yani güvenlik tahtası ve ortasında delik olan bir kilitleme tahtası alın. Tahtanın üzerindeki deliğin çapı, kullanacağınız mıknatısların çapı ile aynı olmalıdır. Tahtanın yüksekliği ise mıknatıs artı parçasıyla eş olmalıdır. Sırada kama var. Kamanın genişliği de en az mıknatısın çapı kadar olmalıdır. Mıknatısın çapından büyük de olabilir. Ve son olarak işleme başlamadan önce yapmanız gereken şey güvenlik gözlüklerinizi takmaktır.

İşlem esnasında, bir yanlış sonucu, mıknatıslar parçalanabilir ve etrafa çok keskin küçük parçalar halinde dağılabilir. Böyle bir durumda, iş güvenliği gözlüğü kullanmanız sizi büyük bir kazadan koruyacaktır. Küçük bir gözlükten ziyade, bütün yüzünüzü örten bir maske kullanmayı tercih etmenizi öneriyoruz.

İki Büyük Mıknatıs Bir Araya Geliyor

Çalışmaya başlamadan önce, üzerinizdeki ve etrafınızdaki bütün metalleri çıkarmanız gerekiyor. Mıknatıslarla bir de çok güçlü Neodimyum mıknatıslarla çalışacağınızı düşünürsek, üzerinizde ya da çevrenizde bulunan en ufak bir metalik parça tehlike oluşturabilir. Kol saatinden tutun da alyansınıza kadar üzerinizde ne kadar metal eşya varsa çıkarmanız gerekir.

Daha sonra çalışma alanınızı, üzerinde toz halinde metal parçacık kalmış olma ihtimaline karşın, temizlemenizi tavsiye ediyoruz.

Çalışmaya başlayabilirsiniz. İlk önce yapmanız gereken güvenlik tahtalarını, metal kısımları aşağı bakacak şekilde yerleştirmek. Daha sonra üzerine mıknatısı yerleştirip sabitlemelisiniz. Mıknatısın kuzey kutbu yukarı bakmalı. Mıknatısı sabitledikten sonra kilitleme kartını mıknatısın üzerine koyun ve kilitleme kartının üzerine de kamayı yerleştirin. Şimdi ikinci mıknatısı kuzey kutbu yukarı bakacak şekilde koyabilirsiniz.

Mıknatısı ve diğer parçaları sıkıca tutun. Eğer bir direnç hissederseniz, o zaman yaptığınız birleştirmede bir yanlışlık var demektir.

Benzer Ürünler

Menü