MANYETİK ÇUBUKLARLA IZGARANIZI TASARLAYIN

NdFeB mıknatıslar ile üretilen manyetik çubuklarla, ihtiyacınız olan manyetik çubuk ızgarayı kendiniz tasarlayabilirsiniz.

25 ve 30 mm çapında üretilen manyetik çubukları yiv aracılığı ile istediğiniz taşıyıcıya monte edebilir ve manyetik ızgaranızı yapabilirsiniz. Bir adım daha ileri gitmek isterseniz, manyetik çubukları paslanmaz borulara monte ederek de kullanabilirsiniz. Bu şekilde, manyetik çubukları borulardan çıkardığınız zaman toplanan metaller düşecektir. İhtiyacınız olan demir metal temizleme işlemini gerçekleştirmek için en verimli yöntemlerden birisidir.

Hangi Formda Manyetik Çubuk İstediğinize Karar Verin

Manyetik çubuk ızgara yapabilmeniz için, çeşitli şekillerde manyetik çubuk seçenekleri bulunuyor. Dairesel, dikdörtgen ya da kare; hangi şekilde bir manyetik çubuk ızgaraya ihtiyacınız var? İhtiyacınız olan şekle karar verdikten sonra manyetik çubuk ızgaranın üretimine başlanması için;

  • Tane iriliği,
  • Akışkanlığı,
  • Mıknatısların çapı,
  • Çekim güçleri gibi bilgileri de üretici ile paylaşmanız gerekiyor.

Manyetik Çubuk Izgara Kullanımının Avantajları

  1. Manyetik çubukların üretiminde yüksek kaliteli mıknatıslar kullanılır. Bu nedenle daha güçlü manyetik kuvvete ve daha geniş demir yakalama yelpazesine sahiptir.
  2. Manyetik pulluluğun oluşmasını önler.
  3. Çubukların temizlenmesi çok daha kolaydır.
  4. Kullanımı daha verimli ve daha güvenlidir.
  5. Tek ya da grup halinde satın alınabilir.
  6. Hem katı hem de sıvı maddelerde demir metal ayrıştırma işlemi gerçekleştirilebilir.

Seramik, kimyasal, tıp, mekatronik, boya ve pigment, gıda işleme gibi endüstrilerde kullanılan manyetik çubuk ızgaralar, fiyat performans oranına göre de en uygun ürünler arasındadır.

Manyetik çubuklar, paslanmaz bir tüp içerisinde Nd, Fb ve güçlü mıknatısların sıkıştırılmasıyla üretilir. İstenilen şekil verildikten sonra, kolaylıkla kullanıma hazır hale gelir. Daha sonra manyetik çubuklarla istediğiniz gibi manyetik çubuk ızgara yapmanız mümkün olur. Montajı son derece kolay olan çubukları, istediğiniz zaman ayırarak farklı şekillerde de monte edebilir ve aynı çubuklardan değişik ızgaralar elde edebilirsiniz.

Yüzyıllardır minerallerin ayrıştırılması için kullanılan pek çok manyetik ayırma yöntemi, yapılan çalışmalar sonucunda günümüzde paramanyetik minerallerin ayrıştırılmasında kullanılabilecek kadar geliştirilmiştir. Bütün manyetik ayırma yöntemleri içerisinde verimliliği ve güvenilirliği göz önüne alındığında, manyetik çubuk ızgaralar oldukça kullanışlı görünmektedir.

Benzer Ürünler

Menü