Deniz Kumundan Demir Kazanıyoruz

Dunyada 4. deniz kumundan metali kazandirdigimiz icin gururluyuz. Tebrikler Femicron!

Madencilik Turkiye 09-2016

Dünya’da Amerika, Japonya ve Avustralya’dan sonra Avrupa’da ilk olarak deniz kumundan demir kazanımı Femicron AŞ’nin işletmesinde Manyet Ltd.’nin Manyetik Mühendisliği işbirliğiyle gerçekleştirildi. Böylece 4 yıllık pilot üretim ve ruhsatlandırma çalışmalarının ardından Ağustos ayı itibariyle deniz kumundan ağır mineral kazanımı başlamış oldu.

Manyet Ltd. Satış Müdürü Temel Furkan Akyol: “Bu uygulamayla ülkemize böyle bir katma değer kazandırdığımız için mutlu ve gururluyuz. Femicron AŞ, yüksek manyetik alan şiddet ve kazanım kapasitemizle, Samsun-Giresun sahil hattındaki mobil sistemlerinde deniz kumundan ağır mineral olarak demir, rutil ve ilmenit cevherleri kazanımını hedefliyor. Ülkemizde maden sektörüne değer katacak bu çalışma kapsamında yılda 60.000 ton cevher işlenebilecek.” açıklamasında bulundu.

Manyet Ltd., Türkiye’nin ilk mıknatıs imalatçısı olarak 1970 yılından beri tüm işgücünü ve kapasitesini manyetik alan ve metal eleme çözümlerine odaklanmakta. Organizasyon olarak anahtar teslim endüstriyel manyetik-elektromanyetik üretim hattı ve ayrıştırma tesis kurulum hizmetleri de vermektedir.

We are proud of Fe earning from Sea Sand in Europe firstly, fourth around the world. Congratulations Femicron! Mining Turkey 09-2016

Menü