Neodimyum Ark Mıknatısı Satın Alırken

Mıknatıs satın alırken dikkat etmeniz gereken pek çok nokta vardır. Mıknatısın boyutu, sahip olduğu manyetik alan, şekli dikkat edilmesi gereken noktalardan bazılarıdır. Bu yazımızda özellikle Neodimyum Ark mıknatısı alırken nelere dikkat edilmeli, bunlardan bahsedeceğiz.

Öncelikle Ark mıknatıslar son derece özel mıknatıslardır. Mıknatıs üreticilerinin neredeyse hiçbiri önceden Ark mıknatıs üretmeyi, ellerinde hazır bulundurmayı tercih etmez. Ark mıknatısı satın alırken yeterli özeni göstermezseniz, zaman ve para kaybetmeniz kaçınılmaz olacaktır.

Hazırlık Süresi

Ark mıknatısların hazırlık süreleri uzun olur. Bu nedenle siparişinizi vermeden önce yeterli zamanınız olduğundan emin olmanızı öneriyoruz. Yaşanabilecek herhangi bir aksaklığa karşı, hesapladığınız sürenin üzerine +- 5 gün gibi bir süre eklemenizde de fayda olacaktır.

Gerçek siparişinizi vermeden önce üreticinizden mutlaka örnek talep edin ve sakın unutmayın ki istediğiniz örneğin hazırlanıp elinize ulaşması da bir zaman alacaktır.

Her şeyin yolunda gittiğini düşünürseniz bir Ark mıknatısın elinize ulaşması genellikle ortalama 40 gün sürer. Öncelikle talep ettiğiniz örnek hazırlanır. Örnek hazırlanması 14-15 gün civarında sürer. Daha sonra hazırlanan örnek size gönderilir. Yüksek ihtimalle, ürün aynı gün elinize ulaşmaz ve 1-2 gün de kargoda kaybedilir. Ürün elinize ulaştığında test etmek için yaklaşık 2 güne ihtiyacınız vardır. Sonrasında uygun bulmanız halinde, üreticiniz ile fiyat konusunu görüşerek üretimi başlatabilirsiniz. Neodimyum Ark mıknatıslar seri üretim bandında işlenir. Ortalama üretim süresi, 18 ile 21 gün arasında değişkenlik gösterir. Tüm bu sürelerin üzerine, en son hazırlanan ürünlerin size ulaşması için 2 gün kadar kargo süresi eklemeyi unutmayın.

Yani bir Neodimyum Ark mıknatısı sipariş vermeye karar vermeniz durumunda, ürünün yaklaşık 40 gün sonra elinizde olacağını mutlaka göz önünde bulundurarak hareket edin.

Taslak

Siparişinizin bir taslağı olması size zaman kazandıracak durumlardan birisidir. Yay derecesi, yay uzunluğu, yükseklik, genişlik, kalınlık iç çapı, dış çap, kaplama, sınıf, tolerans bilgilerinin yer aldığı bir taslağı üreticinizden mutlaka isteyin.

Çalışma Sıcaklığı

Yukarıda üreticinizden mutlaka taslak istemeniz gerektiğini belirttik ve taslakta yer alan bilgileri de ifade ettik. Ancak taslak içinde sıcaklık bilgisinin olduğundan bahsetmedik. Oysa mıknatısların sağlıklı çalışabilmesi için sıcaklık bilgisi son derece önemli bir bilgidir. Sıcaklık ve sınıf bilgisi arasındaki ilişkilerle ilgili tabloyu üreticinizden isteyebilirsiniz. Yine de sipariş vermeniz gereken mıknatısın sınıfından emin olamazsanız, çalışma sıcaklığınızı mutlaka üreticinize bildiriniz.

Benzer Ürünler

Menü