Doğru Mıknatıs Satışı ile Paradan ve Zamandan Tasarruf Edin

Genellik ilk kez mıknatıs satın alacak müşteriler ile yaşanılan bir sorun vardır ki; o da mıknatıs satışı yapan firmanın elinde alım yapan müşterinin taleplerini birebir karşılayacak ürünlerin hazır olmamasıdır. Bu durumda firmanın müşteriye alternatif ürün sunabiliyor olması gerekmektedir.

Konuyu biraz daha detaylandırmak için, bir senaryo yazmak istiyoruz.

Müşteri olarak X özelliğine sahip, Y ebatlarında bir mıknatıs satın almak istiyorsunuz. Ancak iletişime geçtiğiniz firmaların elinde, hazırda sizin talep ettiğiniz gibi X özelliğinde, Y ebatlarında bir mıknatıs bulunmuyor. Bu durumda iletişime geçtiğiniz firma alternatif ürün sunmak yerine size numune hazırlamayı teklif ediyorsa, mıknatıs satışı yapan firmadan hizmet almayı bir kere daha düşünmenizi öneriyoruz.

Olması gereken mıknatıs satışı yapan firmanın size alternatif ürün sunması. Bunun için de size temel iki soru sorması gerekiyor.

  1. Makineyi kullanırken mıknatısı görebiliyor musunuz?
  2. Mıknatısın boyutu ayarlanabilir mi?

İlk soruya verdiğiniz cevaba göre mıknatısın kaplama malzemesini belirlenebilir. Eğer kullanım esnasında mıknatısı görüyorsanız kaplama olarak Nikel tercih edilebilir. Eğer mıknatısı görmüyorsanız kaplama olarak Çinko tercih edilebilir. Bu bilgilerden de tahmin edeceğiniz üzere Nikel, fiziki görüntü açısından tatmin edici bir madde; Çinko ise fiyat anlamında tatmin edici bir maddedir.

Mıknatıs boyutu büyüdüğü zaman satış fiyatı değişir, boyutu küçüldüğü zaman satış fiyatı o kadar da değişmez.

Gelelim 2. Sorunun cevabına. Genellikle mıknatıs satışı yapan firmaların elinde müşterinin taleplerini birebir karşılayabilecek ürün olmadığını yukarıda belirtmiştik.  2. Sorunun cevabına göre mıknatıs satışı gerçekleştiren firma size alternatif ölçüler sunabiliyor olmalı. Burada sunulan alternatif ölçülerin, ihtiyaç duyulan mıknatısa denk gelmesi çok önemli.

Eğer mıknatıs satış firması numune yapmak için sizden izin isterse, bu durum size zaman ve para kaybettirebilir. Numune yapmak yerine, satış firmasına ellerinde ne gibi alternatifler olduğunu sorabilirsiniz. Firmanın size sunduğu alternatiflerden bir örnek göndermesini isteyebilir ve böylece kısa sürede doğru mıknatıs seçimini yapabilirsiniz.

İyi bir mıknatıs firması en kısa sürede ve en uygun fiyata ihtiyacınız olan mıknatısı sizin için temin edebilmelidir.

Benzer Ürünler

Menü