Özel Şekilli Neodyum Mıknatıslar

Neodimyum mıknatıslar manyetik gücü ve benzersiz şekilleri nedeniyle çok yönlü ve popülerdir. Neodimyum, demir ve borun bileşiminden oluşan Neodimyum mıknatıslar, şimdiye kadar bilenen en güçlü mıknatıslardır.

Yüzeylerinin nikel kaplaması olması nedeniyle, Neodimyum mıknatıslar paslanmazlar. Bu nedenle ucuz ve yaygın olarak bulunurlar. Elektronik, sanatsal ve mekanik ürünler gibi çok çeşitli alanlarda kullanılırlar.

Hangi Şekil Neodimyum Mıknatısa İhtiyacınız Var?

Farklı ihtiyaçlar için farklı şekillerde Neodimyum mıknatıslar üretilebilir. Çubuklar, diskler, disk uçları, kareler, halkalar, küreler, kare uçlar gibi çok sayıda şekil seçeneği mevcuttur. Paslanmayı önlemek için bütün şekillerdeki mıknatıslar nikel ile kaplanmak zorundadır.

Şeklinin yanı sıra, alacağınız Neodimyum mıknatısın boyutu da oldukça önemlidir. Elektronik bir ürün veya endüstriyel ekipman üretmek için ihtiyacınız olan mıknatıs ile başka bir alanda kullanacağınız mıknatısın boyutları farklı olacaktır. Bütün ekipman, cihazlar için aynı boyutta mıknatıs kullanmanız mümkün olmaz. Küçük boyutlu özel endüstriyel mıknatıslar da oldukça güçlü olmasına rağmen, ağır işler için dev boyutlu Neodimyum mıknatısların yerini alamazlar. Doğru mıknatıs seçimini yapabilmek için ihtiyacınız olan boyuta da doğru bir şekilde karar vermeniz gerekir.

Hangi Üretici ile Çalışacaksınız?

Neodyum mıknatıslar için olabilecek bütün boyut ve şekilleri ürettiklerini söyleseler de çoğu üretici şekil ve boyut seçeneklerini, maliyet endişesiyle kısıtlıyor. Bu nedenle hangi üreticiyle çalışacağınıza karar vermeden önce, ihtiyacınız olan şekil ve boyut konusunda net olmalı ve açık bir şekilde üreticiye isteğinizi ifade etmelisiniz. Bu sayede hem elde edeceğiniz ürünü net bir şekilde bilir hem de ödemeniz gereken maliyeti bilirsiniz. Sonrasında çıkacak aksi durumları büyük ölçüde önlemiş olursunuz.

Neodimyum mıknatısların yüksek sıcaklıklara karşı duyarlı olması, üretimi ve kullanımını riskli hale getirebilir. Ancak üretim sırasında mıknatıs içerisine farklı materyaller eklenerek sıcaklığa karşı duyarlılığı değiştirilebilir. Çalışmaya karar verdiğiniz üretici ile bu konuyu da görüşmenizi öneririz. Çalışma alanınızın sıcaklığını üreticiye iletmenizi mutlaka öneririz. Bu sayede çalışma sıcaklığınızın birkaç derece üzerinde dayanıklılığı olan bir mıknatıs üretilebilir.

Benzer Ürünler

Menü