Özel Nadir Toprak Mıknatısları ile Neler Yapılabilir?

Nadir toprak mıknatısı, güç ve performans söz konusu olduğunda kesinlikle en iyisidir. Nadir toprak mıknatısı denince ise ilk akla gelen Neodimyumdur. Nadir toprak mıknatısı, diğer mıknatıs türlerinden 10 kat daha güçlü ve gezegenimizin ürettiği manyetik alandan yaklaşık 20.000 kat daha iyi çekme kuvvetine sahiptir.

Bu kadar güçlü olan mıknatıslarla neler yapılabileceğine inanamazsınız!

Manyetik Heykelcikler; Sanatsal ürünler oluşturmak için kullanacağınız metal malzemelerle birlikte Neodimyum mıknatısı da kullanarak neler yapabileceğinizi görünce çok şaşıracaksınız. İnternet üzerinden kendin yap projelerini aratarak, Neodimyum mıknatıs ile ne tür sanatsal ürünler yapılabileceğini görebilirsiniz. Üstelik bu tarz işleri yapmak düşündüğünüz gibi zor ve zaman alıcı da değildir. Endüstride, iş alanında kullandığınız mıknatıslar ile, bir hobi edinebilir ve sanatsal ürünler icra edebilirsiniz.

El Aleti Tutacağı; Bu ürün benim favorilerim arasında, gene kendin yap videolarını izleyerek kolayca yapabileceğiniz bir ürün. İhtiyacınız olan tek şey çaplı silindirik bir Neodimyum mıknatıs. Oluşturabileceğiniz bu ürünün en güzel tarafı taşınabilir olması. Yani bahsettiğimi el aleti tutacağı, düşündüğünüz gibi çalışma alanınız için değil. Belinize tutturabileceğiniz bir ekipman. Böylece ihtiyacınız olan el aletlerini belinizde kolayca taşıyabilirsiniz.

Çocuklarınız için Bilim Yapın; Neodimyum mıknatısları kullanarak, evinizde ufak çaplı manyetik alanlar üretebilirsiniz. Tek ihtiyacınız olan ufak bir mıknatıs ve aynı çapa sahip bakır bir boru. Boruyu dik tutun ve mıknatısı borudan aşağı bırakın. Mıknatısın doğrudan aşağıya düşeceğini düşünebilirsiniz. Ancak mıknatıs bakır borunun içinden giderken bir manyetik alan oluşturacaktır. Evinizde kolayca yapabileceğiniz bu ufak deney ile çocuklarınızla keyifli zaman geçirebilirsiniz.

Çocuklarınız ile, mıknatısları kullanarak yapabileceğiniz bir başka ürün ise yüzen kâğıt tutucudur. Küçük bir Neodimyum mıknatıs alıp, yüzen kâğıt tutucu standının üzerine yapıştırın ve kâğıt tutacağını naylon bir ip ile bağlayın. Kâğıt tutacağı bu sayede havada yüzüyor gibi görünecek.

İnternette kendin yap ürünleri şeklinde arattırdığınızda, mıknatıslarla yapabileceğiniz daha pek çok değişik ürüne rastlayabilirsiniz. Bu sırada pek çok mıknatısa göre çok daha dayanıklı olmasına rağmen, Neodimyum mıknatısların da kırılgan olduğunu hatırlatmak isteriz.

Benzer Ürünler

Menü