Neodyum Mıknatısların Kullanım Alanları

Neodyum mıknatıslar diğer mıknatıs türlerinden yaklaşık 10 kat daha fazla bir güce sahiptir. Aynı zamanda Dünya’nın ürettiği çekme kuvvetinden 20.000 kat daha fazla çekme gücüne sahiptir. Bu oranları belirttikten sonra Neodyum mıknatısların güç ve performans olarak yeryüzündeki en iyi mıknatıslar olduğunu belirtmeye gerek yoktur diye düşünüyoruz.

Bu kadar güçlü olmasının yanı sıra, nadir toprak mıknatıslarının kırılgan olduklarını belirtmekte fayda var. Çok güçlü ama aynı zamanda kırılgan bir mıknatıs hangi alanlarda işimize yarar? Pek çok sektörün bu mıknatısı tercih etmesindeki en büyük etken uygun maliyeti ve toplu kullanılabilirliği, bununla birlikte Neodyum mıknatıslar sadece büyük sektörlerde kullanılmazlar. Günlük hayatta da çok farklı yerlerde kullanılabilir ve hayatı kolaylaştırabilirler.

Neodyum Mıknatıs Kullanılan Projeler

Manyetik Heykel Yapımı; İnternette pek çok videoda sanatçıların heykeller yapmak için mıknatıs kullandığını görmüş olabilirsiniz. Bir heykel yapımı için sadece mıknatıs kullanmanız gerekmez. Metal parçalarla mıknatısları kullanarak istediğiniz gibi bir heykel yapabilirsiniz. Neodyum mıknatıs kullanarak heykel yapımı için, internette Neodyum mıknatıs ile kendin yap heykel videolarını inceleyebilirsiniz.

El Aleti Tutacağı; Burada bahsedeceğimiz el aleti tutacağı seyyar bir tutacak. Tamirci olduğunuzu ve işiniz gereği tamir etmek durumunda olduğunuz ürünler için sizin müşteriye gitmeniz gerektiğini düşünün. Belinizde taşıyabileceğiniz bir el aleti tutacağı işinizi kolaylaştırmaz mıydı? Küçük bir Neodyum mıknatısı cebinize koyarak el aletlerinizi kolaylıkla taşıyabilirsiniz.

Daha pek çok alanda, evinizin pek çok yerinde Neodyum mıknatıs kullanarak hayatınızı kolaylaştırabilirsiniz. Örneğin; mutfağınızda mıknatıs yardımıyla bıçaklarınızı duvarınıza asabilir böylece yemek yaparken daha hızlı olabilirsiniz. Ya da çalışma odanızda metal bir kalemliği mıknatıs yardımıyla duvara monte edebilir ve çalışma masanızda yer açabilirsiniz.

Eğlenceli Deneyler İle Çocuklarınızın İlgisini Çekin

Bu kullanımların haricinde bir de çocuklarınız için eğlenceli ve öğretici deneyler yapabilirsiniz. Mesela bir mini manyetik alan oluşturarak çocuğunuzun ilgisini çekebilirsiniz. Manyetik alan üretmek için ihtiyacınız olan tek şey Neodyum mıknatıs ve mıknatıs ile aynı çapa sahip bir bakır boru. Bakır boruyu dik bir şekilde tutun ve mıknatısı içine bırakın. Bakın bakalım neler olacak?

Benzer Ürünler

Menü