Neodyum Mıknatıs Nereden Satın Alınır?

Mıknatıs satın almak ile ilgili bilgiler vermeden önce, almak istediğiniz mıknatısın hangi ebatlarda olacağının büyük önem taşıdığını belirtmeliyiz. Zira küçük ebatlı mıknatıslar piyasada kolaylıkla bulunabiliyorken, büyük ebatlı mıknatısları bulmak bir hayli zor oluyor. Bununla birlikte tahmin edebileceğiniz üzere Neodyum mıknatıs fiyatları ebatlarına göre de ciddi farklılıklar gösteriyor.

Gerçekten büyük ölçekte bir Neodyum mıknatıs satın almak istiyorsanız, Türkiye’de bulmanızın zor olduğunu ya da çok maliyetli olabileceğini söylemekte fayda var. Bu noktada Dünya’nın lider mıknatıs üreticilerinin pek çoğunun Çin’de bulunduğunu hatırlatalım. Dünya’nın lider mıknatıs üreticileri arasında Türk firmaları da mevcut. Ancak söz konusu mıknatısın ölçüsü olunca, Neodyum mıknatıs fiyatlarının yüksekliği yüzünden Türk üreticiler büyük ebatta mıknatıs üretmeyi tercih etmiyor.

Neodyum mıknatıs ihtiyacınızı nereden karşılayacağınız sorusuna en net cevabı verebilmek için;

  1. Hangi alanda kullanım yapacağınız,
  2. Hangi ebatta mıknatıs ihtiyacı olduğu

Sorularına cevap vermeniz gerekiyor.

Neodyum Mıknatıs Satın Almanın Avantajları;

Güçlü manyetik alana ve en iyi manyetik özelliklere sahip olan Neodyum mıknatıslar aynı zamanda oldukça pratiktir.

Bu mıknatısların özellikleri nelerdir ve satın aldığımız takdirde ne gibi avantajları vardır?

  • Manyetikliği gidermeye karşı dirençlidirler.
  • Yüksek doygunlukta mıknatıslanmaya sahiptirler.
  • Diğer mıknatıslara göre daha uzak mesafelerde etki edebilirler.
  • Çok yüksek sıcaklıklarda dahi manyetik özelliğe sahiptir.
  • Büyük ölçekli Neodyum mıknatıslar ile yüksek enerjiler elde edilebilir.

Geçtiğimiz yüzyılda elektronik cihazların gelişmesi ve günlük hayatta kullanımlarının artmasıyla birlikte mıknatıs sektöründe de ciddi gelişmeler olmaya başladı. Önceleri sadece küçük ebatlarda üretim yapan mıknatıs üreticileri, günümüzde her ebatta üretim yapabilir haldeler. Ancak maliyetin yüksek olması ve stok bulundurmanın sıkıntılı olması nedeniyle büyük ölçekli mıknatısları sipariş üzerine yapmayı tercih ediyorlar.

Neodyum mıknatıs satın almaya karar vermeniz durumunda, ihtiyacınız olan büyük ölçülerde bir Neodyum mıknatıs ise, sipariş vermeden önce ilgili firmalar ile iletişime geçerek ellerinde ihtiyacınız olan ölçüden bulunup bulunmadığını, yok ise alternatif bir ölçü sunup sunamayacaklarını sormanız yararlı olabilir. Doğrudan büyük ebatlı bir mıknatıs ürettirmek isterseniz ödemeniz gereken Neodyum mıknatıs fiyatı oldukça yüksek olabilir.

Benzer Ürünler

Menü