Hizmetlerimiz

MANYETİK KALİBRASYON

Manyetik kalibrasyon, prosesde kullanılan mevcut manyetik ürünlerin kalibreli gauss ölçerler ile manyetik alan şiddetlerinin ölçülme ve prosedüre uygun Tesla birim raporlandırma hizmetidir. Bu hizmet kapsamında teknik ekip sistemde kullanılan manyetik ekipmanları uygulama sahasında veya tarafımıza gönderilmesiyle laboratuvarımızda ürünün üzerinde belirli noktaların Tesla şiddetinin ölçülmesi ile gerçekleştirilmektedir.

DANIŞMANLIK

Şirketimiz metalin bulunduğu tüm sektörlede zenginleştirme, metal eleme ve korunma kapsamında danışmanlık hizmeti vermektedir.
Üretim yapan kuruyemiş fabrikalarından çikolata fabrikalarına, çimentodan geri dönüşüm tesislerine kadar metalin bulunduğu tüm alanlarda metal eleme metod ve yöntemlerini 46 yıllık tecrübemizle sizinle paylaşmak için hazırız.

ÜRETİM HATTI – TESİS PROJELENDİRME VE TAAHHÜT

Manyet, bünyesindeki tecrübeli kadrosuyla müşterilerinin asgari taleplerini karşılayan uygulamaların yanında, optimum çözüm odaklı yatırımcı ihtiyaçlarına ve mevzuat-kanunlara uygun ekonomik çözümler üretmektedir. Bu çözümlerin projelendirilmesinden devreye alınmasına kadar anahtar teslim hizmetler sunup; satış sonrası servis ve bakım desteğiyle daima çözüm ortaklarının yanında yer almaktadır.
Manyet, Türkiye’de Manyetik Alan sektörünün ilk firması olarak metal eleme ve cevher zenginleştirme alanlarında aplikasyon varyasyonlarının temelini oluşturmuş ve sektörde artırmıştır. Çimentodan betona, kömürden manganite, fındıktan çikolataya, MDF den mobilyaya daha nice metalin bulunduğu sektörlerde edindiği yarım asırlık mühendislik birikimini akademik (İTÜ) SAN-TEZ ve Tübitak projeleriyle geliştirmeye devam edip müşterilerine sunmaktadır. Bu teknolojiyi talep edilen bütünleşik sistemlere entegre edip anahtar teslim sistemler sunmak firmanın bir diğer uygulama sahasıdır.

Menü